Ako sa pripraviť na konzultáciu s plastickým chirurgom

# Prvá konzultácia
plastická chirurgia Banská Bystrica prvá konzulácia

Ak uvažujete o plastickej operácii, čaká vás veľa rozhodnutí. Je to náročná úloha a s vybratím kliniky či ambulancie estetickej chirurgie, ktorej sa zveríte ,,do rúk“  to nekončí. Alfou a omegou je dohodnutie si konzultácie s vybraným plastickým chirurgom. Akékoľvek pochybnosti a nejasnosti by boli pre vás len stresujúcou záťažou a mohli by priamo či nepriamo ovplyvniť váš pocit a výsledok z estetického zákroku.

Ste vhodný kandidát na plastickú operáciu?

Na prvú konzultáciu ide človek s veľkými očakávaniami. Jedna vec je vaša ,,vysnívaná“ predstava, druhá názor odborníka či je vôbec možné a v akej miere zrealizovať operáciu podľa vášho želania. Preto buďte ,,realistickí“. Počas konzultácie môže dôjsť vďaka doktorovým odporúčaniam k menším či väčším odchýlkam od nej. Dôležité však je, aby ste na konci sedenia v ambulancii plastickej chirurgie boli hlavne vy stopercentne spokojní s návrhom. Buďte úprimní ohľadne vášho zdravotného stavu, nezatajujte žiadne informácie, na ktoré sa plastický chirurg pýta. V tejto fáze môžete mať aj otázky ohľadne:

 • odbornosti chirurga
 • jeho skúsenosti s (nielen) týmto typom zákroku
 • možností riešenia a návrh najlepšej z nich presne pre vás
 • iných alternatív v prípade, že sa nezhodnete na tomto type plastickej operácie
 • možnosti ukázať fotky ,,pred“ a ,,po“ vo zvolenom estetickom zákroku,
 • v prípade nespokojnosti s výsledkom, možností na korektúru či reoperáciu.

Otázky k predoperačnému, operačnému a pooperačnému priebehu

Dohodli ste sa na type operácie a konečnom výsledku? Či už sa rozhodujete pre operáciu nosa, či augmentáciu prsníkov, okrem vzrušenia z pozitívnej zmeny môže naďalej pretrvávať neistota a strach ohľadne záležitostí spojených s operáciou. Prinášame zoznam najdôležitejších otázok, ktoré pacientov zvyčajne zaujímajú:

 1. Ako a čo sa bude diať pred samotnou operáciou (vyšetrenia, čo si doniesť na zákrok atď.)?
 2. Ako bude prebiehať operácia krok za krokom (ak má plastický chirurg aj svoj tím, čo kto konkrétne robí atď.)?
 3. Aké sú možné komplikácie, ktoré môžu nastať počas a po operácii?
 4. Aké veľmi bolestivé to bude prvé dni po operácii?
 5. Ako dlho bude trvať zotavenie, aké obmedzenia počas neho budem musieť podstúpiť?
 6. Koľko to bude stáť (jednotlivá aj konečná cena všetkých úkonov)?
 7. Mám prísť aj po zahojení?

Otázok môže byť oveľa viac, preto určite odporúčame spísať si ich. Tiež nie je na škodu si dopredu pozrieť viac informácií o danom zákroku. To vám dá priestor na podrobnejšiu a efektívnejšiu konzultáciu.

„Najväčším „rizikom“ je to, že nesplníme očakávanie klienta a pacient má nadmerné očakávania. Je vhodné si nechať poradiť odborníkom, niekedy neadekvátne naštudované informácie môžu byť bariérou medzi lekárom a pacientom.“

V prípade, že nie ste úplne rozhodnutí, doprajte si viac času na spracovanie odpovedí a až následne potvrďte, že ,,do toho“ pôjdete a využijete možnosti estetickej chirurgie. Predsa len, máte iba jedno telo a nie je jedno, ako bude vyzerať.

Váš plastický chirurg Ján Mráz

Všetky článkyPrvá konzultáciaZákroky

Zdielať článok:

Facebook Twitter E-mail
Menu