Keď implantáty nestačia: pohľad plastického chirurga

# Zákroky
mastopexia zväčšenie prs

Ako plastický chirurg  je mojou hlavnou prioritou zabezpečiť, aby sa mojim klientom dostalo čo najlepšieho ošetrenia ich problémov. Chcem, aby výsledok čo najlepšie spĺňal ich očakávania. Najčastejšie sa stretávam s nereálnymi očakávaniami. Klienti často očakávajú veľké zmeny s minimálnou invazivitou. Sú dve lokality, pri ktorých dochádza k týmto mylným predstavám najčastejšie. Prvou je tvár a vyhýbanie sa chirurgickým liftingom tváre a druhou je jednoduché zväčšenie prsníkov, kedy len prsné implantáty nestačia. A tu by som sa chcel pozastaviť.

Je dôležité, aby klienti porozumeli výhodám a obmedzeniam každého postupu. Až potom sa môžu informovane rozhodnúť o tom, čo je najlepšie pre ich individuálne potreby a ciele. Prsné implantáty môžu zlepšiť veľkosť a tvar prsníkov. Nemusia však riešiť základný problém ochabnutej kože a tkaniva. V skutočnosti pridanie implantátov k prsiam, ktoré sú už ochabnuté, môže ochabnutie často ešte zhoršiť. Môže dôjsť k rôznym nepríťažlivým zmenám tvaru prsníkov. Samotné vloženie implantátov preto nemusí byť tým najlepším riešením na dosiahnutie požadovaného výsledku.

Mastopexia ako voľba číslo jeden

Jednoduché zdvihnutie prsníkov, tiež známe ako mastopexia, je chirurgický zákrok, ktorý modeluje a dvíha ochabnuté prsia odstránením prebytočnej kože a stiahnutím okolitého tkaniva. Nedokážeme ňou ale dosiahnuť väčšie a prominujúce prsníky tak, ako s využitím implantátov.

Augmentačná mastopexia ako cesta k spokojnosti

Augmentačná mastopexia, bežne označovaná ako lifting prsníkov spolu s implantátmi, je zákrok plastickej chirurgie, ktorý kombinuje zdvihnutie prsníkov so zväčšením alebo zmenou distribúcie objemu prsníkov. Tento postup je určený ženám, ktoré nie sú spokojné s veľkosťou, tvarom a polohou svojich pŕs. Napomáha vytvárať pevnejší, mladistvejší vzhľad prsníkov. Tento kombinovaný prístup môže poskytnúť prirodzenejší výsledok a zároveň riešiť akékoľvek ovisnuté alebo tvarovo nevyhovujúce prsia – môže zvýšiť objem a pevnosť pŕs, zlepšiť polohu bradavky a dvorca, znížiť ochabnutie a upraviť asymetriu.  Je to vynikajúca možnosť pre ženy, ktoré stratili objem pŕs v dôsledku tehotenstva, dojčenia, starnutia alebo chudnutia alebo pri asymetriách. Keďže pri tejto operácii dochádza k odstráneniu prebytočného tkaniva, nevýhodou je jazva (okolo bradavky alebo vertikálna alebo aj horizontálna pod prsníkom), bez ktorej sa bohužiaľ nezaobídeme. Jazva však býva často menej viditeľná.

Je nevyhnutné poznamenať, že ide o väčší chirurgický zákrok a nesie so sebou určité riziká. Keďže po operácii na tkanivá pôsobia sily a mäkké tkanivá prsníka sú málo elastické, u časti môže po čase dôjsť k poklesu tkanív, ktoré je potrebné dokorigovať. Na zníženie pravdepodobnosti týchto komplikácií je dôležité vybrať si certifikovaného plastického chirurga s čo najväčšími skúsenosťami s týmito operáciami a akademickým prístupom.

Augmentačná mastopexia je veľmi účinný zákrok plastickej chirurgie, Dokáže obnoviť dôveru a zlepšiť celkový vzhľad tela. Najviac nespokojných klientiek a reoperácií nie je pre nadbytočnú jazvu, ale pre nevyhovujúci tvar, ktorý ostal aj po operácii – kedy sa vysoké očakávania spojili so zlou indikáciou a nepochopením predstáv medzi klientom a lekárom.

Všetky článkyPrvá konzultáciaZákroky

Zdielať článok:

Facebook Twitter E-mail
Menu